Memoriał Wagnera: Tak było rok temu! Przypomnienie edycji 2015

Siatkówka

Już we wtorek wystartuje Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, w którym - jak co roku reprezentacja Polski podejmie trzy czołowe ekipy siatkarskiego świata. W 2015 roku gośćmi hali sportowo-widowiskowej w Toruniu były Japonia, Iran i Francja, a biało-czerwoni zanotowali komplet zwycięstw i wygrali turniej.

Wyjątkowy termin tegorocznego Memoriału Wagnera wiąże się oczywiście z Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro, jednak nie przeszkodziło to organizatorom w ściągnięciu trzech silnych europejskich ekip; w krakowskiej Tauron Arenie zagrają Bułgaria, Belgia oraz Serbia. Niecały rok temu gospodarzem Memoriału był Toruń, a zmagania rozpoczęły się 22 sierpnia.

Zespół biało-czerwonych podejmował wówczas kolejno Japonię, Iran i Francję. Pierwsze zwycięstwo nadeszło łatwo, jednak stopień trudności rósł z każdym dniem. Ku zdziwieniu wszystkich pozostawiona w pokonanym polu pierwszego dnia Japonia wygrała dwa pozostałe spotkania i zajęła drugie miejsce.

Kluczowy dla zespołu Stephane'a Antigi był ostatni mecz z Francją, gdzie wyrównanie stanu spotkania na 2:2 dało nam końcowy triumf. Polacy jednak na tym nie poprzestali i okazali się lepsi od Earvina N'Gapetha i spółki także w tie-breaku kończąc turniej z trzema zwycięstwami i ośmioma punktami. MVP turnieju wybrano Michała Kubiaka, zaś efektowne wejście do zespołu zaliczył wówczas Artur Szalpuk.

 

Klasyfikacja końcowa z 2015 roku:

1. Polska 8 pkt

2. Japonia 6 pkt

3. Francja 4 pkt

4. Iran 0 pkt

Przypomnienie Memoriału Wagnera z 2015 roku w załączonym materiale wideo.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie