Memoriał Wagnera: Polska - Belgia. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Memoriał Wagnera: Polska - Belgia. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Polska - Belgia to kolejny mecz Memoriału Wagnera. Kibice mają nadzieję, że biało-czerwoni zrehabilitują się za porażkę z Bułgarią 2:3. Czy tak się stanie? Transmisja meczu Polska - Belgia w Polsacie Sport.

Start w Memoriale Wagnera to dla biało-czerwonych próba generalna przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, który będzie rozgrywany w Tokio od 28 maja. Na inaugurację wszyscy musieli przełknąć gorzką pigułkę, bo nasi siatkarze przegrali z Bułgarią 2:3.

 

- Weźmy pod uwagę też to, że dopiero co wróciliśmy ze spalskich lasów, gdzie bardzo ciężko trenowaliśmy. Jesteśmy zmęczeni, co widać po naszych ruchach i akcjach. Ja bym się jednak specjalnie nie martwił. Na tym etapie przygotowań jest to normalne. Świeżość, siła i jeszcze większa szybkość przyjdą dopiero w Tokio - tłumaczył się Marcin Możdżonek w rozmowie z Polsatem Sport.

 

Belgowie także rozpoczęli Memoriał Wagnera od porażki. We wtorek musieli uznać wyższość Serbii. Tak jak biało-czerwoni, przegrali 2:3.

 

Reprezentacje Polski i Belgii po raz ostatni zmierzyły się w styczniu tego roku na turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, który został rozegrany w Berlinie. Biało-czerwoni pokazali klasę i wygrali 3:0, dzięki czemu zapewnili sobie awans do półfinału tej imprezy. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyli Bartosz Kurek (20), Michał Kubiak (15) i Karol Kłos (13). W belgijskiej ekipie najlepiej punktowali Sam Deroo (11) oraz Simon van der Voorde (9).

 

Transmisja meczu Polska - Belgia w Polsacie Sport. Początek o godzinie 20:00. Komentują Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze