Władze Paryża chcą oczyścić Sekwanę na igrzyska olimpijskie 2024

Inne
Władze Paryża chcą oczyścić Sekwanę na igrzyska olimpijskie 2024
fot. PAP

Rada Paryża zaaprobowała 43 propozycje zmian przestrzeni miasta, mających wzmocnić kandydaturę stolicy Francji ubiegającej się o organizację igrzysk olimpijskich w 2024 r. Jedną z nich jest oczyszczenie Sekwany, by można w niej rozegrać pływacką część triathlonu.

Prezentacja planów związanych z inwestycjami olimpijskimi w Paryżu odbyła się podczas posiedzenia rady miasta, w której uczestniczyli byli znani sportowcy francuscy, m.in. mistrzowie olimpijscy Marie-Jose Perec (bieg na 400 m w Barcelonie, 200 i 400 m w Atlancie), Guy Drut (110 m ppł w Montrealu), Jean-Francois Lamour (turniej szablistów w Los Angeles i Seulu).

 

"Ubieganie się o organizację igrzysk w 2024 r. to wspaniała możliwość unowocześnienia i poprawienia infrastruktury, nie tylko sportowej, miasta. Mamy historyczną szansę, aby poprawić ochronę środowiska, transport, warunki mieszkaniowe i zmienić oblicze Paryża" - powiedziała burmistrz Anne Hidalgo.

 

Innym projektem olimpijskim jest znaczna rozbudowa ścieżek rowerowych.

 

Oprócz stolicy Francji o organizację IO 2024 ubiegają się Budapeszt, Hamburg, Rzym i Los Angeles. Wyboru gospodarza dokonają członkowie MKOl we wrześniu 2017 roku.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie