Krychowiak bohaterem finału według angielskich mediów!

Piłka nożna
Krychowiak bohaterem finału według angielskich mediów!
fot. PAP/EPA

Nie zagrał jak przed rokiem, nie zdobył bramki, a to i tak właśnie jego angielskie media uważają za bohatera finału. Grzegorz Krychowiak przewija się w artykułąch jako "facet od czarnej roboty", "kluczowa postać", a nawet "piłkarz meczu" z Liverpoolem, który jego Sevilla wygrała 3:1 i sięgnęła po trzecie z rzędu trofeum Ligi Europy.

Poczytny "The Guardian" przyznał Polakowi notę "7" w 10-stopniowej skali. Wyższe otrzymali tylko strzelcy goli: Kevin Gameiro ("8") i Coke ("9"). Dziennik przyznał, że Krychowiak wykonywał z tyłu olbrzymią robotę. Nie dał rozwinąć skrzydeł asom atutowym Liverpoolu, jak Philippe Coutinho i Roberto Firmino. Według dziennikarzy, był to klucz do sukcesu.

Podobnego zdania jest "The Telegraph". Jego dziennikarze dodają jednak, że Polak był równie pomocny zarówno w swoim polu karnym, jak i w szesnastce rywala. Jego ogromny wpływ na grę uhonorowali wysoką notą "8" i tym samym... wybrali go najlepszym piłkarzem meczu! Żaden inny uczestnik środowego finału nie dostał lepszej oceny.

Krychowiaka docenił także popuplarny serwis Goal.com. Jego dziennikarze przyznali Polakowi notę "3,5" w 5-stopniowej skali. "Znacząca postać w środku pola. Swoimi warunkami fizycznymi i czytaniem gry odegrał ogromną rolę w wykończeniu Liverpoolu" - brzmi uzasadnienie. Wyższe oceny dostali tylko Coke i Mariano.

Chyba mamy prawo być dumni. Czyżby szykował się transfer na Wyspy?

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze