Linetty: Wszołek był pełen nadziei... Niech wróci mocniejszy!

Piłka nożna
Linetty: Wszołek był pełen nadziei... Niech wróci mocniejszy!
fot. Polsat Sport

- Rozmawiałem z Pawłem jeszcze przed wyjazdem do szpitala w Helu. Rękę miał co prawda w lodzie, ale był pełen nadziei. Niestety, diagnoza była zła... – powiedział o urazie Pawła Wszołka reprezentant Polski Karol Linetty.

Wszołek podczas czwartkowego treningu reprezentacji w Jastarni odniósł poważną kontuzję wykluczającą go z walki o wyjazd na mistrzostwa Europy we Francji. Po starciu z Jakubem Błaszczykowskim 23-letni piłkarz upadł nieszczęśliwie na lewą rękę, czego efektem było złamanie z przemieszczeniem. Tego samego dnia Wszołek samolotem udał się do Warszawy, gdzie miał przejść operację. Jeszcze przed odlotem z pomocnikiem Hellas Werona rozmawiał inny reprezentant, Karol Linetty.

 

- Widziałem się z Pawłem, kiedy rękę miał już w lodowym opatrunku. Pytałem jak się czuje. Był nastawiony pozytywnie, bo dopiero czekały go badania. Miał nadzieję, że będzie w stanie trenować. Niestety, diagnoza była zła… Na pewno przykro nam, że zawodnik wypadł ze zgrupowania w takich okolicznościach. Szczególne, że Paweł powiedział, że złamał coś po raz pierwszy - zdradził Linetty w rozmowie z Polsatsport.pl.

 

Piłkarz Lecha Poznał dodał: - Walczymy sportowo o to, aby znaleźć się w kadrze na Euro. Tu mieliśmy wypocząć, a stała się taka tragedia. Życzymy Pawłowi, aby szybko wrócił do zdrowia i by wrócił mocniejszy.

 

Rozmowę z Karolem Linettym zobacz w materiale wideo.

Sebastian Staszewski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie