Rio 2016: Dwie polskie osady kajakowe bez kwalifikacji olimpijskich

Kajakarze Rafał Rosolski w K1 1000 m oraz Piotr Mazur i Dawid Putto w K2 200 m nie wywalczyli w czwartek w Duisburgu kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Rosolski (Dojlidy Białystok) zajął w finałowym wyścigu piąte miejsce. Przepustki do Rio zdobyli dwaj pierwsi na mecie - Węgier Bence Dombvari i Rosjanin Roman Anoszkin.

Jeszcze dalej od awansu byli Mazur (Zawisza Bydgoszcz) i Putto (UKS Kopernik Bydgoszcz), plasując się na szóstej pozycji. Do Brazylii pojadą tylko zwycięzcy - Hiszpanie Saul Craviotto i Cristian Toro.

Szansę zdobycia kwalifikacji mają jeszcze Paweł Szandrach i Mariusz Kujawski (obaj Zawisza Bydgoszcz) w K2 1000 m oraz Michał Łubniewski (Stomil Poznań) w C1 200 m. Finałowe wyścigi w tych konkurencjach odbędą się po południu.

W ubiegłorocznych mistrzostwach świata siedem polskich osad zapewniło już sobie prawo startu w Rio de Janeiro.