French Open: Monfils nie zagra w Paryżu

Tenis
French Open: Monfils nie zagra w Paryżu
fot. PAP

Kolejny po Rogerze Federerze tenisista ze światowej czołówki nie wystąpi w rozpoczynającym się w niedzielę turnieju wielkoszlemowym French Open. Tym razem z chorobą przegrał Gael Monfils, który musiał wycofać się z powodu infekcji wirusowej.

Monfils, który zajmuje obecnie 14. miejsce w światowym rankingu był w minionym tygodniu hospitalizowany ze względu na infekcję wirusową. Choroba francuskiego tenisisty okazała się na tyle poważna, że nie zdąży on wykurować się do rozpoczynającego się w niedzielę turnieju na kortach Rolanda Garrosa. To wielka strata dla imprezy, bowiem Monfils jest jednym z najbardziej efektownych tenisistów świata.

Francuz nie powtórzy więc wyniku z 2008 roku, gdy osiągnął najlepszy jak do tej pory rezultat we Franch Open. Doszedł wtedy aż do półfinału imprezy. Trzykrotnie, w latach 2009, 2011 i 2014 Monfils odpadał w ćwierćfinale.

Reprezentant gospodarzy jest kolejnym po Rogerze Federerze tenisisą z pierwszej piętnastki rankingu, który nie zagra w tegorocznej edycji wielkoszlemowego turnieju. Dzień wcześniej Federer ogłosił, że rezygnuje z występu ze względu na kontuzję pleców. Również w turnieju pań swój udział musiało odwołać kilka zawodniczek, z Karoliną Woźniacką na czele.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze