Pierwszym z nowych nabytków jest były reprezentant Stanów Zjednoczonych Scott Touzinsky. 34-letni Amerykanin jest zawodnikiem niezwykle utytułowanym. Z kadrą narodową USA wywalczył w 2008 roku złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Pekinie oraz wygrał Ligę Światową. Natomiast w klubowej siatkówce sięgnął po: mistrzostwo i Puchar Słowenii, mistrzostwo i Superpuchar Turcji, dwukrotnie po mistrzostwo oraz wicemistrzostwo Niemiec, mistrzostwo Portoryko, a w minionym sezonie mistrzostwo ligi chińskiej. W 2015 roku pod wodzą obecnego trenera Marka Lebedewa z drużyną Berlin Recycling Volleys zdobył brązowy medal Ligi Mistrzów.
Touzinsky to typowy, a wręcz stereotypowy amerykański gracz. Mam na myśli jego świetną osobowość, waleczny charakter, gotowość do podejmowania wyzwań. Gdziekolwiek nie trafia, zawsze przyciąga sukcesy. Włączając w to mistrzostwo olimpijskie. Znam go doskonale, pracowałem z nim w Berlinie oraz Lenniku. On wpływa na zespół każdego jednego dnia, nie tylko na boisku w trakcie meczu. Z tego powodu jestem bardzo szczęśliwy, że go pozyskaliśmy.
Drugi z nowych graczy to Salvador Hidalgo Oliva. 31-letni siatkarz ma kubańskie oraz niemieckie obywatelstwo. Urodził się w 1985 roku w byłym Związku Radzieckim, a dokładniej w Leningradzie. To prawdziwy siatkarski obieżyświat, który w swojej karierze grywał w: Niemczech, Libanie, Katarze, Turcji, Chinach, Rosji oraz Arabii Saudyjskiej.  W sezonie 2009/2010 był wybrany najlepiej punktującym zawodnikiem turnieju finałowego Pucharu Challenge. W swoim siatkarskim CV ma mistrzostwo Libanu oraz Chin.
Hidalgo urodził się w Leningradzie, w czasie kiedy jego rodzice tam studiowali. Od 10 lat mieszka w Niemczech w Berlinie. Jest to gracz fizyczny, dysponujący silnym serwisem oraz atakiem. Cieszę się, że będziemy mogli go zaprezentować szerszej publice w PlusLidze. To gracz emocjonalny, dynamiczny, grający z pasją,  a do tego wiecznie uśmiechnięty. Jest mocnym kandydatem na ulubieńca kibiców.

Wcześniej klub ogłosił transfer niemieckiego rozgrywającego Lukasa Kampy z Cerradu Czarnych Radom.