Zasłużony holenderski klub zdegradowany!

Piłka nożna
Zasłużony holenderski klub zdegradowany!
fot. PAP

FC Twente decyzją KNVB, czyli holenderskiego związku piłki nożnej, straciło licencje na grę w Eredivisie. Tym samym klub zagra w przyszłym sezonie w drugiej klasie rozgrywkowej. W ekipe z Enschede w zakończonym sezonie wystepował Oskar Zawada.

Twente nie miało udanego sezonu, ale mimo wszystko trzynaste miejsce w lidze zapewniało ligowy byt na przyszły sezon. Klub nie otrzymał jednak licencji i w przyszłym roku zagra w Eerste Divisie. Początkowo los drużyny miał być o wiele gorszy. Mówiło się końcu istnienia klubu. Związek docenił jednak starania zespołu i kara nie była aż tak dotkliwa.


Klub już od jakiegoś czasu boryka się z problemami. Spowodowane jest to interesami z funduszem inwestycyjnym Doyen Sports. Brak zgodności z przepisami europejskimi oraz ukrywanie faktycznego stanu finansowego klubu poskutkował już wcześniej innymi karami. Twente dostało zakaz gry w europejskich pucharach na okres trzech lat, a na dodatek FIFA nałożyła na klub grzywnę w wysokości 170 tysięcy euro.


W zespole z Enschede od lutego grał Oskar Zawada, który został wypożyczony z VfL Wolfsburg. Polak wystąpił w 11 meczach, 4 razy zaczynając spotkanie w pierwszym składzie.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze