Konferencja prasowa Nawałki od 13:00 na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport News!

Piłka nożna
Konferencja prasowa Nawałki od 13:00 na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport News!
fot.Cyfrasport

Selekcjoner Adam Nawałka pojawi się na dzisiejszej konferencji prasowej przed rozpoczęciem zgrupowania w Arłamowie. W sobotę biało-czerwoni zakończyli obóz w Juracie, gdzie przebywali z rodzinami i partnerkami. Zgrupowanie miało charakter regeneracyjny. Typowo piłkarskie przygotowania odbędą się w Arłamowie, gdzie specjalnie dla polskiego zespołu zbudowano boisko. Transmisja NA ŻYWO od 13:00 na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport News.

- Murawa jest doskonale przygotowana. Wszystko jest gotowe i czeka na naszych zawodników – powiedział rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

 

Piłkarze reprezentacji Polski w poniedziałek do godz. 19 muszą stawić się w Arłamowie, gdzie rozpocznie się ostatni etap przygotowań do mistrzostwa Europy we Francji. Za tydzień selekcjoner poda 23-osobową kadrę na finałowy turniej.

 

W niedzielę po południu do hotelu Arłamów dotarł trener Nawałka wraz ze swoim sztabem szkoleniowym. Zawodnicy dostali natomiast dwa dni wolnego pomiędzy dwoma zgrupowaniami. Jako ostatni spodziewani są Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, którzy w sobotę rywalizowali ze sobą w finale Pucharu Niemiec w barwach Bayernu Monachium i Borussii Dortmund. Z kolei Grzegorz Krychowiak w niedzielę grał z Sevillą w finale Pucharu Hiszpanii przeciwko Barcelonie. W sobotę natomiast mecz ligowy w barwach Tereka Grozny rozgrywał Maciej Rybus. Później spodziewany jest w Arłamowie też Wojciech Szczęsny, który w czwartek opuścił obóz w Juracie, aby w sobotę w Grecji wziąć ślub.

 

Zgrupowanie zakończy się w następny poniedziałek uroczystą kolacją, podczas której trener Nawałka ogłosi 23-osobową kadrę na Euro 2016. Na początku przyszłego miesiąca biało-czerwoni rozegrają dwa ostatnie mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

 

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

 

Konferencja prasowa z udziałem Adama Nawałki od 13:00 na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport News!

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze