Nawałka: Ostatni etap przygotowań na polskiej ziemi rozpoczęty

Piłka nożna
Nawałka: Ostatni etap przygotowań na polskiej ziemi rozpoczęty

"Rozpoczęliśmy ostatni etap przygotowań na polskiej ziemi" – powiedział selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka na poniedziałkowej konferencji prasowej, która rozpoczęła zgrupowanie drużyny narodowej przed mistrzostwami Europy 2016.

Selekcjoner wraz ze swoim sztabem szkoleniowym dotarł do Arłamowa już w niedzielę przed godziną 17.

 

„Ostatni etap przygotowań na polskiej ziemi rozpoczęty. Zastaliśmy fantastyczne miejsce do treningów. W listopadzie ustaliłem z przedstawicielami obiektu, że warunkiem przyjazdu do Arłamowa będzie boisko we wskazanym przeze mnie miejscu. Duże słowa uznania za wykonanie tego projektu. Dzięki temu możemy przygotowywać się w komfortowych warunkach” – powiedział Nawałka.

 

Zgrupowanie potrwa tydzień. Zakończy je ogłoszenie 23-osobowej kadry na Euro 2016.

 

„Ten ostatni etap przygotowań odbędzie w La Baule. Tam będziemy mieli pięć dni, aby szlifować stałe fragmenty i schematy gry. Nie mam sygnałów, że cokolwiek zaburzy tryb przygotowań, choć niektórzy mają drobne urazy” – dodał selekcjoner.

 

W czwartek jako ostatni spodziewani są Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, którzy w sobotę rywalizowali ze sobą w finale Pucharu Niemiec w barwach Bayernu Monachium i Borussii Dortmund. Z kolei Grzegorz Krychowiak w niedzielę grał z Sevillą w finale Pucharu Hiszpanii z Barceloną. W sobotę natomiast mecz ligowy w barwach Tereka Grozny rozgrywał Maciej Rybus.

 

„Cała czwórka spodziewana jest w czwartek i mam nadzieję, że wieczorem wspólnie przeprowadzimy trening. Sezon dla nich był bardzo wyczerpujący. Mam nadzieję, że te kilka dni wykorzystają maksymalnie, aby się zregenerować. Wszyscy są świadomi pracy jaka nas czeka” – podkreślił Nawałka.

 

Na początku przyszłego miesiąca biało-czerwoni rozegrają dwa ostatnie mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

 

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca; tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie