Vardy: Kane na stałe będzie wykonywał karne w kadrze

Tegoroczny mistrz Anglii i gwiazda Leicester City Jamie Vardy jest zdania, że nie wykorzystany rzut karny przez Harry’ego Kane’a w niedzielnym meczu Anglia - Turcja nie wpłynie na zmianę egzekutora w kolejnych spotkaniach. - Jestem pewien, że „Hurricane” będzie wykonywał karne, jeśli taki stały fragment gry zostanie dla nas podyktowana – wyznał wicekról strzelców Premier League.

Przy wyniku 1:1 w 72. minucie „jedenastki” na gola nie zamienił Harry Kane, ale mimo to Jamie Vardy jest przekonany, że to król strzelców ligi angielskiej nadal będzie wykonywał rzuty karne w barwach drużyny narodowej. Niespełna dziesięć minut później Vardy zapewnił „Synom Albionu” wygraną. Dotychczasowym etatowym wykonawcą karnych w angielskim zespole był kapitan Wayne Rooney, którego zabrakło w potyczce z Turcją. Gracz Manchesteru United odpoczywał po finale Pucharu Anglii.

Vardy początkowo grał na nietypowej dla siebie pozycji, bowiem najlepszy strzelec „Lisów” wcielił się w rolę skrzydłowego. Jednak starcie z Turcją zakończył jako środkowy napastnik. - Meczu towarzyskiego nie można zastąpić żadnym treningiem. Zaczęliśmy w ustawieniu 4-3-3 i musiałem się dostosować do takiej formacji. Jednak w końcówce zmieniliśmy taktykę i pozwoliło mi to poniekąd zdobyć zwycięską bramkę – zauważył partner Harry’ego Kane’a z ataku reprezentacji Anglii.