Euro 2016: Mistrzowie świata rozpoczynają zgrupowanie w Asconie

Piłka nożna
Euro 2016: Mistrzowie świata rozpoczynają zgrupowanie w Asconie
fot. PAP/Abaca

Niemcy, mistrzowie świata i grupowi rywale Polaków, rozpoczęli we wtorek zgrupowanie przed rozpoczynającymi się 10 czerwca piłkarskimi mistrzostwami Europy. "Jesteśmy głodni kolejnego tytułu" - powiedział selekcjoner Joachim Loew.

56-letni szkoleniowiec po raz piąty będzie przygotowywać zespół do imprezy mistrzowskiej. W Asconie położonej nad pięknym jeziorem Lago Maggiore Niemcy przygotowywali się także w 2008 roku przed Euro w Austrii i Szwajcarii. Dotarli wówczas do finału i przegrali w nim z Hiszpanami 0:1.

Hotel Giardino, gdzie będą przebywać piłkarze, jest niedostępny dla innych gości. Teren jest ogrodzony i ochroniarze dbają o komfort odpoczynku i pracy mistrzów świata.

"By odnieść sukces, trzeba myśleć o wielu aspektach. Najważniejsze oczywiście dzieje się na murawie, ale teraz będziemy budować ducha zespołu, który ma poprowadzić nas do kolejnych sukcesów" - powiedział menedżer drużyny Oliver Bierhoff.

Zawodnicy zbiórkę mają na lotnisku we Frankfurcie. Z 27 powołanych zawodników brakować będzie w pierwszych dniach Toniego Kroosa, który z Realem Madryt gra w finale Ligi Mistrzów (28 maja) oraz urodzonego w Gliwicach Lukasa Podolskiego (finał Pucharu Turcji).

"Czeka nas teraz bardzo ważny czas. Trzeba unikać kontuzji, a przy tym normalnie trenować. Będziemy omawiać wszelkie warianty, analizować grę rywali, ale także pracować nad dobrą atmosferą" - podkreślił Loew.

Niemcy w Szwajcarii zostaną do 3 czerwca.

"Jesteśmy głodni kolejnych tytułów. Chcemy powtórzyć sukces sprzed dwóch lat z mistrzostw świata, chcemy podwójnej korony" - powiedział otwarcie Loew.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca. Niemcy wraz z Polską, Irlandią Płn. i Ukrainą są w grupie C.

RH, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie