Neustadter otrzymał rosyjskie obywatelstwo

Piłka nożna
Neustadter otrzymał rosyjskie obywatelstwo
fot.PAP/EPA

Prezydent Rosji Władimir Putin wyraził zadowolenie, że obrońca Schalke 04 Roman Neustadter złożył wniosek o przyznanie obywatelstwa. Po jego przyznaniu może wystąpić w reprezentacji Rosji w piłkarskich mistrzostwach Europy we Francji.

Zgodnie z artykułem 89 konstytucji Rosji stwierdzono, że wniosek dotyczący przyznania obywatelstwa, złożony przez urodzonego 18 lutego 1988 roku na Ukrainie Roman Neustadtera, jest prawidłowy. Postanowiono wydać decyzję o przyznaniu obywatelstwa Rosji - prezydent Rosji potwierdził na oficjalnej stronie www.pravo.gov.ru.

 

Neustadter urodzony w ZSRR, ale wychowany w Niemczech, znalazł się w 23-osobowej kadrze Rosji na piłkarskie mistrzostwa Europy rozpoczynające się 10 czerwca. Powołanie go przez trenera Leonida Słuckiego do kadry Rosji było zaskoczeniem, gdyż zawodnik nie miał jeszcze wtedy przyznanego obywatelstwa rosyjskiego.

 

Piłkarz, który jest zawodnikiem Schalke od 2012 roku, ma już za sobą występy w reprezentacjach Niemiec. W 2008 roku rozegrał dwa mecze i strzelił jedną bramkę w reprezentacji U-20, a rok później zadebiutował w kadrze U-21. Wystąpił także w pierwszej reprezentacji Niemiec, grał w zremisowanym 0:0 meczu towarzyskim z Holandią.

 

Po otrzymaniu obywatelstwa, będzie już mógł oficjalnie wystąpić 1 czerwca w meczu towarzyskim Rosji z Czechami. Sborna w grupie B mistrzostw Europy w pierwszej fazie turnieju zagra z Anglią, Słowacją i Walią.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie