Bocelli i Keys zaśpiewają przed finałem Ligi Mistrzów

Piłka nożna
Bocelli i Keys zaśpiewają przed finałem Ligi Mistrzów
fot. PAP/EPA

Włoski niewidomy tenor Andrea Bocelli o znana amerykańska piosenkarka Alicia Keys wystąpią w sobotę w Mediolanie podczas uroczystej ceremonii otwarcia finału piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym zmierzą się dwa klubu z Madrytu - Real i Atletico.

Gala otwarcia, wzorowana na amerykańskiej Superbowl, będzie transmitowana przez stacje telewizyjne i radiowe w 220 krajach - poinformowała Europejska Unia Piłkarska (UEFA).

 

Po raz pierwszy w historii, finał LM będzie poprzedzony ceremonią otwarcia i koncertem w wykonaniu największych gwiazd estrady.

 

"To dla mnie zaszczyt, że mogę aktywnie uczestniczyć w tym wielkim sportowym wydarzeniu. Postaram się zaśpiewać hymn Ligi Mistrzów najlepiej jak potrafię, dziękuję wszystkim, którzy mi to umożliwili" - powiedział Bocelli.

 

Szósty raz w historii w finale piłkarskiej Ligi Mistrzów zmierzą się drużyny z tego samego kraju, a po raz drugi - z tego samego miasta i ponownie z Madrytu. W sobotę na stadionie San Siro w Mediolanie naprzeciw siebie staną Real i Atletico.

 

Pierwszy raz zmierzyli się w 2014 roku, gdy po dogrywce triumfowali "Królewscy" 4:1.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze