Giro d'Italia: Chaves nowym liderem, awans Majki!

Esteban Chaves

Kolumbijczyk Esteban Chaves (Orica-Green Edge) zajął trzecie miejsce na 19. etapie kolarskiego wyścigu Giro d'Italia (162 km z Pinerolo do Risoul) i został nowym liderem. Rafał Majka (Tinkoff) był piąty i tę pozycję zajmuje też w klasyfikacji generalnej.

Najszybszy w piątek był Włoch Vincenzo Nibali (Astana), który wyprzedził o 51 sekund Hiszpana Mikela Nieve (Sky) i o 53 Chavesa. Majka stracił do zwycięzcy 2.14, a w "generalce" ustępuje pierwszemu Kolumbijczykowi o 3.59.

Dotychczasowy lider Holender Steven Kruijswijk (LottoNL) zajął 16. miejsce - miał blisko pięć minut straty do Nibalego. W klasyfikacji generalnej spadł na trzecie miejsce, wyprzedzony przez Chavesa i przez Włocha. Warto jednak zaznaczyć, że Kruijswijk miał ogromnego pecha na zjeździe. Holenderski kolarz wypadł z zakrętu i z impetem wpadł w śnieżną zaspę.

Holender dokończył jednak etap, czego powiedzieć nie może Ilnur Zakarin. Rosjanin, który także plasował się wysoko w klasyfikacji generalnej, miał jeszcze groźniejszy upadek, którego skutkiem byłą kontuzja obojczyka. Zakarin z podejrzeniem złamania został odwieziony do szpitala.

Do końca imprezy pozostały jeszcze dwa etapy o łącznej długości ok. 300 km.