NBA: Broniący tytułu Warriors wciąż w grze

Koszykarze Golden State Warriors pokonali u siebie zespół Oklahoma City Thunder 120:111. W finale Konferencji Zachodniej ligi NBA, w rywalizacji do czterech zwycięstw, obrońcy tytułu przegrywają jednak 2:3. Stephen Curry zdobył dla zwycięzców 31 punktów.

Zrobiliśmy to co do nas należało, czyli wygraliśmy we własnej hali. Mieliśmy świadomość, że jeśli przegramy, sezon dla nas się skończy. W takiej sytuacji innej motywacji nie potrzebujesz - podkreślił Curry, który miał także siedem zbiórek, sześć asyst i pięć przechwytów.

Warriors kilkupunktową przewagę utrzymywali przez niemal całe spotkanie. Thunder prowadzili tylko raz, przez chwilę w połowie trzeciej kwarty 68:67. Ostatnia część gry rozpoczęła się przy prowadzeniu gospodarzy 81:77, a po zaledwie jej dwóch minutach obrońcy tytułu wygrywali 12 punktami.

W ekipie "Wojowników" dobrze grali rezerwowi. Łącznie zdobyli 30 punktów, a zawodnicy z ławki Thunder zaledwie 13. W ekipie gości na nic zdała się świetna postawa duetu Kevin Durant - Russell Westbrook. Pierwszy uzyskał 40 punktów, a drugi dołożył 31. - Mieliśmy swoje szanse, ale byliśmy zbyt nieskuteczni, szczególnie w strefie podkoszowej - ocenił trener Thunder Billy Donovan.

Szósty mecz odbędzie się w sobotę w Oklahoma City. Tylko dziewięciu zespołom w historii NBA udało się wygrać rywalizację w play off, jeśli w jej trakcie przegrywały 1:3. W Konferencji Wschodniej drużyna Cleveland Cavaliers prowadzi z Toronto Raptors 3:2.