Polska - Kanada: Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport News

Inne
Polska - Kanada: Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport News
fot. Cyfrasport

Polska - Kanada to mecz, którym rozpoczniemy walkę w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Podopieczni Stephane'a Antigi wiedzą, jak ważne jest zwycięstwo na samym początku, dlatego celują w pełną pulę. Transmisja meczu Polska - Kanada w sobotę w Polsacie Sport i Polsacie Sport News.

Polska i Kanada po raz ostatni spotkały się podczas Pucharu Świata 2015. Chociaż nasi siatkarze przegrali pierwszego seta 23:25, to w kolejnych byli już zdecydowanie górą. Wygrywali kolejno 25:15, 25:19 i 25:19. MVP tego spotkania został wybrany Bartosz Kurek, który zdobył 21 punktów.

 

Biało-czerwoni mają za sobą solidne przygotowania. W ich trakcie wystąpili w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera i rozegrali sparing z Iranem (2:3). Grzegorz Łomacz jest przekonany, że powinno to zaprocentować. - Uważam, że jesteśmy na bardzo dobrej drodze. Wszystkie przygotowania idą zgodnie z planem, w naszym zespole nie ma większych kontuzji. Założyliśmy sobie pewien plan na początku i konsekwentnie go realizujemy - powiedział.

 

Pierwszym rywalem Polski będzie Kanada. W kadrze panuje bojowa atmosfera i wszyscy są gotowi dać z siebie wszystko. - Wiemy, że na te teoretycznie najtrudniejsze mecze będziemy gotowi w stu procentach. Nie ma mowy, żeby było inaczej - zauważył Łomacz.

 

Trener Antiga będzie miał do dyspozycji całą czternastkę. Jeszcze do niedawna największy znak zapytania stał przy nazwisku Mateusza Miki. Na całe szczęście siatkarz Lotosu Trefla Gdańsk doszedł już do pełni zdrowia i jest gotowy do gry.

 

Turniej w Tokio rozpocznie się 28 maja i potrwa do 5 czerwca. Wystąpią w nim Australia, Chiny, Francja, Iran, Japonia, Kanada, Polska i Wenezuela. Trzy ekipy i najlepsza z Azji zapewnią sobie udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

 

Co ciekawe, Polska i Kanada spotkały się tylko raz na igrzyskach olimpijskich. W 1976 roku w Montrealu nasi reprezentanci pokonali Kanadyjczyków 3:0 w fazie grupowej. Cały turniej zakończył się dla nas najlepiej, jak tylko mógł - złotem olimpijskim. Gospodarze znaleźli się na drugim biegunie, zajmując ostatnie, dziewiąte miejsce.

 

Transmisja meczu Polska - Kanada w Polsacie Sport i Polsacie Sport News. Początek studia w sobotę o godzinie 8:00. Mecz skomentuje Tomasz Swędrowski.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze