Po trzecim z rzędu zwycięstwie w finale Ligi Europy głośno zrobiło sie wokół architekta tego sukcesu, Unai'a Emery'ego. Media spekulują jaki klub mógłby objąć Hiszpan. Prezes Sevilli, Jose Catro Carmona ucina jednak temat i zapewnia, że Emery nigdzie się nie wybiera.

 

"Sport Mediaset" informuje, że jednym z głównych zainteresowanych sprowadzeniem szkoleniowca "Sevillistas" jest Real Madryt. W sobotę "Królewscy" zmierzą się z miejscowym rywalem, Atletico Madryt w finale Champions League. Włoska stacja telewizyjna przekonuje, że Florentino Perez rozważa zwolnienie francuskiego trenera w razie porażki.

 

Miałby go zastapić Unai Emery, czyli szkoleniowiec, który trzy razy z rzędu triumfował w Lidze Europy z klubem z Andaluzji. Ostatnio mówiło się o tym, że 45-letni Hiszpan podpisze wkrótce nowy kontrakt z Sevillą. Florentino Perez tymczasem miał podobno poprosić Emery'ego o wstrzymanie się z tą decyzją i o poczekanie na rozwój wydarzeń po finale Ligi Mistrzów.

 

Unai Emery od 2013 roku prowadzi Sevillę, z którą łączy go umowa obowiązująca do końca czerwca 2017 roku. Póki co, każdy swój sezon w klubie okrasza triumfem w Lidze Europy.