Dramatyczna diagnoza lekarza kadry: Stan Rybusa jest zły...

Piłka nożna
Dramatyczna diagnoza lekarza kadry: Stan Rybusa jest zły...
fot. PAP

Potwierdziło się, że doszło do uszkodzenia obrąbka stawowego barku Macieja Rybusa. Niestety to nie pozwala mu na normalny trening. Mamy taki obraz, że raczej Maciek na Euro 2016 nie pojedzie... – powiedział w rozmowie z Polsatsport.pl lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski.

Marcin Feddek: To smutny dzień dla wszystkich, którzy kibicują reprezentacji Polski. Możemy powiedzieć na 100 proc., że Maciej Rybus nie pojedzie na Euro 2016?

 

Dr Jacek Jaroszewski: Zostawiamy sobie pewien margines, małe światełko w tunelu. Trwają konsultacje, które mają wykluczyć ewentualny zabieg. Sytuacja wygląda jednak niedobrze. Według schematu naszego leczenia od przyjazdu Maćka do Arłamowa wykonaliśmy dodatkowe badania. Dolegliwości nie ustępowały i potwierdziło się, że doszło do uszkodzenia obrąbka stawowego barku. Niestety nie pozwala to Maćkowi na normalny trening. Mamy taki obraz, że raczej Rybus na turniej nie pojedzie.

 

Chodzi o to, że obręcz barkowa przy każdym ruchu powoduje bój?

 

Tak. Kluczem jest obecność bólu. Rozległość uszkodzenia wiąże się z większą lub mniejszą niestabilnością obrąbka. Kierujemy się obrazem klinicznym, a on nie jest dobry. Maćka boli nawet, kiedy tylko biega.

 

Piłkarze robią wszystko, aby pojechać na mistrzostwa. Czasami nawet ukrywają urazy. Jak było z Rybusem?

 

Każdy z zawodników chce jechać, chce trenować i na mniejsze dolegliwości nie narzeka. Mamy jednak do siebie pełne zaufanie i o większości urazów wiem. W przypadku Maćka żadne zatajanie nie miało miejsca. Wiedzieliśmy, że go boli, ale liczyliśmy na to, że stan będzie się polepszał.

A jak wygląda sytuacja Grzegorza Krychowiaka?

 

Widzieliśmy badania Grześka, które wykonał w Hiszpanii. Nie mamy więc żadnych obaw. Bez ciśnienia wprowadzamy go delikatnie do treningu.

 

Całą rozmowę z doktorem Jackiem Jaroszewskim zobacz w materiale wideo.

Marcin Feddek, seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie