Dawid Konarski zostaje w ZAKSIE

Siatkówka
Dawid Konarski zostaje w ZAKSIE
fot. Cyfrasport

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poinformowała o podpisaniu dwuletniego kontraktu z atakującym Dawidem Konarskim. "To kolejna decyzja trenera Ferdinando de Giorgi dotycząca składu drużyny na sezon 2016/17 i krok związany z budowaniem silnego zespołu na następne sezony. Przed nami zadanie utrzymania mistrzostwa oraz walki w europejskich pucharach, więc zabezpieczenie ataku stanowi mocny element sportowej układanki" – stwierdził prezes ZAKSY Sebastian Świderski.

Trener Ferdinando de Giorgi pracę wykonaną przez zawodnika w poprzednim sezonie ocenia pozytywnie: "Dawid świetnie trenował w ostatnich miesiącach, zrobił spore postępy, poprawił znakomicie dynamikę i to przełożyło się bezpośrednio na jakość ataków i tym samym potrzebne w meczach punkty. To doświadczony zawodnik. Zdecydowanie liczę na utrzymanie tej formy w nadchodzących spotkaniach" – dodaje.

Dawid Konarski, podpisując dwuletnią umowę podkreślił, że cieszy się z możliwości kontynuacji pracy w Klubie i gry z tak świetnym zespołem: "Naprawdę dobrze jest podjąć kolejne wyzwania z ZAKSĄ. Złoto zdobyte niedawno bardzo zobowiązuje i motywuje do dalszej rywalizacji. Jesteśmy gotowi kontynuować bieg po sukces mierzyć się  z najlepszymi w nadchodzącym sezonie, również w Lidze Mistrzów".

Wielokrotny reprezentant Polski z ZAKSĄ Kędzierzyn–Koźle zdobył Mistrzostwo Polski 2015/16.

RM, zaksa.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze