Swędrowski z Tokio: Nie gramy najlepiej, ale liczy się awans

Inne

"To widać, że jest drużyna, która może nie gra najlepiej, ale najważniejsze, że wygrywa" - mówi Tomasz Swędrowski z Tokio. Polscy siatkarze, mimo kłopotów, wygrali dwa trudne spotkania i we wtorek, w kolejnej grze turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro zmierzą się z gospodarzami imprezy - Japończykami.

"Polacy wygrali dwa trudne mecze, co bardzo zbudowało ten zespół. Przede wszystkim zawodnicy, którzy weszli z kwadratu dla rezerwowych i bardzo pomogli. To widać, że jest drużyna, która może nie gra najlepiej, ale najważniejsze, że wygrywa, bo przecież mamy awansować do igrzysk olimpijskich. Ten cel wydaje się coraz bliższy. Poniedziałek był intensywnym dniem, we wtorek, na zakończenie dnia, mecz z Japończykami" - relacjonuje z Tokio Tomasz Swędrowski.

 

Terminarz spotkań reprezentacji Polski:

 

28.05: Polska - Kanada 3:2
29.05: Polska - Francja 3:2

 

31.05: Polska - Japonia (godzina 12.00)
01.06: Polska - Chiny (godzina 8.30)
02.06: Polska - Wenezuela (godzina 8.30)
04.06: Polska - Iran (godzina 8.30)
05.06: Polska - Australia (godzina 8.30)

 

Awans na igrzyska olimpijskie wywalczą trzy najlepsze drużyny oraz najlepszy zespół z Azji. Jeśli w najlepszej trójce znajdzie się co najmniej jedna azjatycka drużyna, to dodatkową kwalifikację wywalczy czwarty zespół całego turnieju.

Tomasz Swędrowski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze