Basiuk: Zrobimy wszystko, by spłatać figla Szwedkom

Piłka nożna

- Sport ma to do siebie, że potrafi płatać figle. Zrobimy wszystko, żeby takiego figla spłatać - powiedział selekcjoner kobiecej reprezentacji Polski Wojciech Basiuk. W czwartek jego podopieczne zagrają ze Szwedkami w Łodzi.

Karolina Owczarz: Przed nami mecz ze Szwecją. To bardzo trudne rywalki.

 

Wojciech Basiuk: Szwedki to absolutny top światowej piłki nożnej. To medalistki ostatnich mistrzostw Europy. Wiemy, z kim gramy. Wiemy, że jest to zdecydowany faworyt, ale jak powiedziała jedna z dziewczyn - czym byłby sport, gdyby o wyniku miały decydować tylko i wyłącznie statystyki i wyliczenia. Sport ma to do siebie, że potrafi płatać figle. Zrobimy wszystko, żeby takiego figla spłatać.

 

My tak naprawdę nie możemy sobie pozwolić na porażkę.

 

Tak naprawdę to... możemy. Oczywiście tego nie chcemy, ale wydaje się, że mecz z Danią będzie decydujący. Może się okazać, że my i Dania będziemy mieli tyle samo punktów. W tej sytuacji o awansie zdecyduje bilans bezpośrednich spotkań. Pierwszy mecz zremisowaliśmy w Tychach 0:0. Ten drugi, w Viborgu, czeka nas za kilka dni. Musimy się jednak skoncentrować na tu i teraz, skoncentrować się na Szwecji, żeby wyszarpać punkty.

 

Cała rozmowa z Wojciechem Basiukiem w załączonym materiale wideo.

 

Transmisja meczu eliminacji mistrzostw Europy Polska - Szwecja w czwartek w Polsacie Sport. Początek o godzinie 17:00.

Karolina Owczarz, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie