El. ME 2016: Rasmussen wybrał "szesnastkę" na Finlandię

Piłka ręczna
El. ME 2016: Rasmussen wybrał "szesnastkę" na Finlandię
fot. PAP

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych udała się do Finlandii, gdzie w miejscowości Vantaa w środę rozegra mecz przedostatniej, 5. kolejki eliminacji mistrzostw Europy. Trener Kim Rasmussen postanowił zabrać kilka mniej doświadczonych zawodniczek.

Zwycięstwo z teoretycznie najsłabszym grupowym rywalem bardzo przybliży ekipę biało-czerwonych do awansu. Polki zajmują drugie miejsce w tabeli za Węgierkami, które zdobyły tyle samo - sześć punktów. O dwa mniej w dorobku mają Słowaczki, a bez zdobyczy punktowej pozostają Finki.

 

Piętnastka finalistów zostanie wyłoniona po rozegraniu meczów w siedmiu czterozespołowych grupach. Z każdej grupy do turnieju finałowego ME 2016, który odbędzie się w Szwecji w dniach 4-18 grudnia, awansują po dwie najlepsze drużyny oraz ekipa z trzeciej lokaty z najlepszym współczynnikiem. Jeśli Słowaczki przegrają w środę z Madziarkami, a Polki wywalczą choć jeden punkt w Vantaa, to już wtedy będą miały zapewniony awans.

 

W ostatniej kolejce w Płocku w sobotę Polska podejmie Słowację i będzie to pożegnalny mecz Rasmussena z drużyną narodową, którą dwukrotnie doprowadził do czwartego miejsca w mistrzostwach świata. Na zakończenie rywalizacji w niedzielę Węgry, gdzie przenosi się duński szkoleniowiec od następnego sezonu, zmierzą się z Finlandią.

 

Rasmussen do Finlandii zabrał kilka zawodniczek z mniejszym stażem w kadrze, m.in. bramkarki Weronikę Kordowiecką i Adriannę Płaczek. Z drugiej strony w środę najprawdopodobniej zagrają jedne z najbardziej doświadczonych szczypiornistek - kapitan reprezentacji Karolina Kudłacz-Gloc oraz Kinga Achruk, występujące na co dzień zagranicą.

 

Środowy mecz odbędzie się w oddalonym o 20 kilometrów od stolicy Finlandii Vantaa i zacznie się o godzinie 17.30.

 

Kadra reprezentacji Polski:

 

Bramkarki: Weronika Kordowiecka (Vistal Gdynia), Adrianna Płaczek (Pogoń Baltica Szczecin), Anna Wysokińska (Ankara Yenimahalle BSK)

 

Rozgrywające: Kinga Achruk (Buducnost Podgorcia), Emilia Galińska (Vistal Gdynia), Karolina Kudłacz-Gloc (HC Lipsk), Karolina Siódmiak (AZS Łączpol AWFiS Gdańsk), Aleksandra Zimny (Pogoń Baltica Szczecin), Aleksandra Zych (Vistal Gdynia)

 

Skrzydłowe: Kinga Grzyb (Metraco Zagłębie Lubin), Katarzyna Kołodziejska (Energa AZS Koszalin), Patrycja Królikowska (Pogoń Baltica Szczecin), Katarzyna Pasternak (AZS Łączpol AWFiS Gdańsk)

 

Obrotowe: Joanna Drabik (MKS Selgros Lublin), Monika Stachowska (AZS Łączpol AWFiS Gdańsk), Joanna Szarawaga (MKS Selgros Lublin)

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze