Przerwany mecz ROW Rybnik - Unia Tarnów odbędzie się 23 czerwca

Żużel
Przerwany mecz ROW Rybnik - Unia Tarnów odbędzie się 23 czerwca
fot. Cyfrasport

Mecz 6. kolejki żużlowej ekstraligi ROW Rybnik - Unia Tarnów zostanie rozegrany 23 czerwca. Spotkanie zostało 22 maja przerwane po groźnym wypadku z udziałem juniorów obu zespołów Kacpra Woryny i Krystiana Rempały. W wyniku obrażeń Rempała zmarł w szpitalu.

Początkowo mecz miał zostać powtórzony 2 czerwca. Decyzję o kolejnej dacie zawodów podjęły władze ligi.

 

"Nie mam wątpliwości, że to dobra decyzja. Kiedy rozmawialiśmy z działaczami Unii na temat terminu przełożonego meczu, Krystian dzielnie walczył o życie. Niestety los napisał swój scenariusz i musimy się mu podporządkować" - powiedział prezes ROW Krzysztof Mrozek, cytowany przez klubową stronę internetową.

 

W pechowym drugim biegu młodzi zawodnicy zderzyli się na pierwszym wirażu. Woryna po kilku minutach wstał z toru i o własnych siłach wrócił do parkingu, a Rempała, któremu podczas kolizji spadł kask, został odwieziony do szpitala w stanie krytycznym i przeszedł operację neurologiczną. Stan osiemnastoletniego zawodnika nie uległ poprawie. Mimo wysiłków lekarzy zmarł w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Pogrzeb Krystiana Rempały odbędzie się 3 czerwca o godz. 13.00 w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Tarnowie Mościcach.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze