Polska - Holandia: Stream na żywo na Polsatsport.pl!

Piłka nożna
Polska - Holandia: Stream na żywo na Polsatsport.pl!
graf. Polsat Sport

Mecz Polska - Holandia to przedostatni sprawdzian drużyny Adama Nawałki przed Euro 2016. Kto będzie górą w Gdańsku? Stream na żywo z meczu Polska - Holandia będzie można obejrzeć na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 18:00.

Holandia to najwyżej notowana drużyna, która nie zakwalifikowała się na mistrzostwa Europy. W rankingu FIFA zawodnicy „Oranje” zajmują 17. pozycję . Są więc sklasyfikowani dziesięć miejsc wyżej niż biało-czerwoni.

 

- Brak Holandii we Francji to wielka niespodzianka i mecz z nią będzie dla nas bardzo wartościowym sprawdzianem. Ta drużyna należy do światowej czołówki i prezentuje piłkę na najwyższym poziomie. Na uwagę zasługuje zwłaszcza znakomita organizacja gry oraz świetne indywidualne techniczne umiejętności wszystkich zawodników. W konfrontacji z nią będziemy starali się doskonalić różne elementy i zgrywać poszczególne formacje. Po tym spotkaniu powinniśmy mieć bogaty materiał szkoleniowy do analizy - stwierdził Adam Nawałka.

 

Jakub Wawrzyniak przekonuje, że w meczu z potrójnymi wicemistrzami świata z lat 1974, 1978 i 2010 biało-czerwoni nie zademonstrują wszystkich swoich atutów. - Mamy swoje sekrety i do końca nie chcemy się odkryć. Wiadomo jak potężną bronią polskiej reprezentacji są stałe fragmenty gry, dlatego niech one zostaną tajemnicą do Euro - wyjaśnił.

 

Obie drużyny zagrały ze sobą 14 razy. Ostatnio 16 lat temu – w 2000 roku w Lozannie lepsi okazali się rywale, którzy triumfowali 3:1. Bilans dotychczasowych spotkań także jest korzystny dla gości. „Pomarańczowi” wygrali pięć meczów, w trzech zwyciężyli Polacy, a sześć konfrontacji zakończyło się remisem. Bramki 19-15 dla „Oranje”.

 

Będzie to jednocześnie szóste spotkanie biało-czerwonych na Stadionie Energa Gdańsk. We wrześniu 2011 roku na inaugurację Polacy zremisowali 2:2 z Niemcami, w listopadzie 2012 roku przegrali 1:3 z Urugwajem, w sierpniu 2013 roku pokonali 3:2 Danię, w czerwcu 2014 roku wygrali 2:1 z Litwą, a w czerwcu ubiegłego roku zremisowali 0:0 z Grecją. Środową konfrontację obejrzy komplet 40 tysięcy widzów.

 

Transmisja meczu Polska – Holandia na Polsatsport.pl od godziny 18:00! Spotkanie skomentują Mateusz Borek i Tomasz Hajto.

MC, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze