Walka Głowacki - Usyk na stadionie Zawiszy Bydgoszcz?

Sporty walki
Walka Głowacki - Usyk na stadionie Zawiszy Bydgoszcz?
fot.

Promotorzy mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO) czynią starania, by planowana na wrzesień walka polskiego czempiona z oficjalnym pretendentem do tytułu Oleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO) odbyła się nad Wisłą. Jednym z najmocniejszych kandydatów do roli gospodarza mistrzowskiej gali jest Bydgoszcz, która w przeszłości gościła już u siebie bokserskie gale grupy Sferis KnockOut Promotions.

- Robimy, co w naszej mocy, żeby polscy kibice znów mogli obejrzeć na żywo walkę o mistrzostwo świata. Na przykład odbyłem ciekawą rozmowę w sprawie organizacji imprezy na stadionie bydgoskiego Zawiszy. Rozmawiamy także z innymi miastami, ale z władzami Bydgoszczy mamy miłe doświadczenia z przeszłości. Nie da się ukryć, że na organizację walki o pas potrzebne są duże fundusze - powiedział współpromujący Głowackiego Andrzej Wasilewski.

 

Polska ekipa na ustalenie szczegółów organizacji pojedynku Głowacki - Usyk i zabezpieczenie odpowiednich środków finansowych ma czas do 9 czerwca - tego dnia w Nowym Jorku odbędzie się przetarg, który wyłoni gospodarza imprezy. Minimalną możliwą kwotę do zadeklarowania w przetargu ustalono na 300 tys. dolarów.

MC, ringpolska.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie