Czarodziej Kubiak! Atak... tyłem do siatki! (WIDEO)

Siatkówka

To się nazywa siatkarska finezja! Michał Kubiak w jednej, długiej akcji z Wenezuelą musiał atakować aż czterokrotnie by wykończyć rywali, ale cierpliwość się opłaciła: ostatni z ataków wykonał w sposób niespotykany, bo... tyłem do siatki!

Reprezentacja Polski w meczu z Wenezuelą miała za zadanie przypieczętować awans do Rio i spokojnie zmierzała do swojego celu. Jedną z kluczowych postaci zespołu Stephane'a Antigi tradycyjnie był już Michał Kubiak, który dwoił się i troił we wszystkich niemal elementach siatkarskiego rzemiosła. W jednej z akcji na otwarcie trzeciej partii kapitan reprezentacji Polski otrzymał zadanie specjalne, bowiem w jednej, długiej akcji dostał do skończenia aż cztery piłki!

 

Rywalom trzykrotnie udawało się podbijać jego próby, jednak czwarta z nich zaskoczyła wszystkich. Kubiak bowiem wykonał efektowny piruet i wystawę zakończył atakiem... tyłem do siatki. Blokujący Kervin Pinerua nie mógł spodziewać się takich fajerwerków! Piłka w koncertowy sposób wpadła więc w pole Wenezuelczyków.

ch, RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie