Turecki bokser i rosyjska specjalistka sprintu i na dopingu

Sporty walki
Turecki bokser i rosyjska specjalistka sprintu i na dopingu
fot.PAP/EPA

Ponowne badanie testów antydopingowych pobranych podczas igrzysk w Londynie w 2012 roku dało dodatni wynik w przypadku tureckiego boksera Adema Kilicci oraz Rosjanki Jekatieriny Gnidienko startującej w kolarskim sprincie i keirinie. Oboje zostali tymczasowo zawieszeni.

Badanie wykazało obecność w ich organizmach sterydów anabolicznych. Jak poinformowała Międzynarodowa Federacja Boksu Amatorskiego (AIBA) Kilicci zdobył prawo startu w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, natomiast Gnidienko nie znalazła się w ekipie na igrzyska 2016.

 

W Londynie Kilicci startujący w wadze średniej odpadł w w ćwierćfinale, natomiast Gnidienko zgłoszona została do rywalizacji sprinterek, po tym jak jej koleżanka z ekipy Wiktoria Baranowa wpadła na dopingu. W ubiegłym tygodniu Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował, że 23 uczestników igrzysk w Londynie stosowało doping, a w Pekinie 32.

 

Gnidienko w 2012 roku zdobyła w Melbourne srebrny medal kolarskich mistrzostw świata w keirinie, ulegając tylko Australijce Annie Meares.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze