Nowy stadion Pogoni Szczecin

Piłka nożna
Nowy stadion Pogoni Szczecin
Cyfrasport

Długo wyczekiwany obiekt powstanie w miejscu obecnego stadionu przy ulicy Twardowskiego. Pomieści ok. 23 tysięcy osób i bedzie kosztować miasto ponad 150 milionów złotych.

Po żmudnych negocjacjach klub Pogoń, miasto Szczecin i stowarzyszenie kibiców wypracowali kompromis co do koncepcji nowego stadionu. - Na dniach zlecimy wykonanie projektu czwartej trybuny i powinien on powstać w ciągu 5-6 tygodni. Wtedy zaprezentujemy mieszkańcom wizualizację stadionu i szczegóły konstrukcyjne. Euro 2016 to idealny czas, aby ogłosić, że porozumienie w sprawie stadionu Pogoni zostało wypracowane - powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Przełomem w sprawie była marcowa wizyta Zbigniewa Bońka w mieście nad Odrą. Prezes PZPN apelował o rozmowy miedzy przedstawicielami miasta i klubu. Był w kontakcie telefonicznym z prezydentem Krzystkiem i prezesem Pogoni Jarosławem Mroczkiem. Boniek zapowiedział, że po mistrzostwach Europy ponownie odwiedzi Szczecin.

- Będzie to stadion z prawdziwego zdarzenia. Od marca wykonaliśmy ogromną pracę, analizując możliwości finansowe czy konstrukcyjne. Pozytywną atmosferę rozmów stworzyli poza Bońkiem także włodarze spółki Ekstraklasa. Pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na końcowy efekt - mówi Mroczek.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze