Copa America: Najszybszy samobój w historii i gol kolegi Glika

Meksyk pokonał w Phoenix Urugwaj 3:1, a Wenezuela była lepsza od Jamajki w stosunku 1:0 - takimi wynikami zakończyły się pierwsze spotkania grupy C turnieju Copa America, który - na stulecie pierwszej edycji - rozgrywany jest w USA.

Kibice w Phoenix ujrzeli aż cztery gole i dwie czerwone kartki. Już teraz mówi się, że mecz Meksyku z Urugwajem był jak dotąd najlepszym na tym turnieju.

A zaczęło się od wielkiej kontrowersji - piłkarze Urugwaju zamiast swojego hymnu odsłuchali... hymn Chile!

Możliwe, że byli tym faktem na tyle oszołomieni, iż właśnie dlatego w czwartej minucie strzelili najszybszego samobója w historii Copa America. Piłkę do własnej siatki skierował Alvaro Pereira.

Kolejne bramki padły dopiero w ostatnim kwadransie. W 74. minucie wyrównał Diego Godzin, ale już 85. minucie prowadzenie podwyższył Rafael Marquez. Wynik spotkania w drugiej minucie doliczonego czasu gry ustalił Hector Herrera.

Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę - Matias Vecino ujrzał drugą żółtą kartkę w 45. minucie (Urugwaj), a Andres Guardado (Meksyk) w 73. minucie.

Meksyk - Urugwaj 3:1 (1:0)
Bramki: Pereira 4' (sam.), Marquez 85', Herrera 9+2' - Godin 74'. Sędzia: Enrique Caceres (Paragwaj).

Meksyk: Alfredo Talavera - Nestor Araujo, Diego Reyes, Hector Moreno, Miguel Layun - Hector Herrera, Rafael Marquez, Andres Guardado - Javier Aquino (55' Hirving Lozano), Chicharito (83' Raul Jimenez), Jesus Manuel Corona (61' Jesus Duenas).

Urugwaj: Fernando Muslera - Maximiliano Pereira, Jose Maria Gimenez, Diego Godin, Alvaro Pereira - Egidio Arevalo - Carlos Sanchez (84' Gaston Ramirez), Matias Vecino, Nicolas Lodeiro (46' Alvaro Gonzalez), Diego Rolan (60' Abel Hernandez) - Edison Cavani.

Żółte kartki: Guardado, Jimenez - Vecino, Gimenez, M. Pereira, Godin.

Czerwone kartki: Guardado - Vecino.

Zdecydowanie mniej emocji było w drugim niedzielnym meczu, w którym Jamajka podejmowała Wenezuelę. Drużyna z Karaibów zaliczyła słupek i poprzeczkę, by ostatecznie przegrać 0:1. Bramkę dla Wenezueli zdoby w 16. minucie Josef Martinez - kolega Kamila Glika z Torino.

Jamajka - Wenezuela 0:1 (0:1)

Bramka: Martinez 16'. Sędzia: Víctor Carrillo (Peru).

Jamajka: Andre Blake - Je-Vaughn Watson (85' Michael Binns), Adrian Mariappa, Jarmaine Taylor, Kamar Lawrence (40' Wes Morgan) - Garath McCleary, Rodolph Austin, Michael Hector (77' Lee Williamson), Joel McAnuff - Giles Barnes, Clayton Donaldson.

Wenezuela: Dani Hernandez - Roberto Rosales, Wilker Angel, Oswaldo Vizcarrondo, Rolf Feltscher - Tomas Rincon, Arquimedes Figuera - Alejandro Guerra (90+1' Alexander Gonzalez), Josef Martinez (77' Adalberto Penaranda), Luis Manuel Seijas (75' Romulo Otero) - Jose Rondon.

Żółte kartki: Hector, Mariappa - Figuera, Vizcarrondo.

Czerwona kartka: Austin (Jamajka).

Tabela grupy C:
M Z R P bramki pkt 1. Meksyk 1 1 0 0 3-1 3 2. Wenezuela 1 1 0 0 1-0 3 3. Jamajka 1 0 0 1 0-1 0 4. Urugwaj 1 0 0 1 1-3 0