Do Sejmu wpłynął poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o sporcie

Inne
Do Sejmu wpłynął poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o sporcie
fot. PAP

W poniedziałek do Sejmu wpłynął poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o sporcie. Jej celem jest dostosowanie przepisów do wytycznych Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), dotyczących postępowania dyscyplinarnego.

"Ten projekt to odpowiedź na reakcję WADA na zmiany w ustawie o sporcie, których dokonano pod koniec ubiegłego roku. Światowa Agencja Antydopingowa nie zaakceptowała m.in. terminów na zaskarżanie decyzji dyscyplinarnych w sprawach dopingowych, które są rozbieżne z przepisami Światowego Kodeksu Antydopingowego" - powiedział PAP dyrektor biura Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie Michał Rynkowski.

 

Konsekwencją postulowanych zmian jest m.in. idea prowadzenia postępowań dyscyplinarnych w sprawach o naruszenie przepisów antydopingowych w całości przez panel dyscyplinarny Komisji. Dotychczas o przekazaniu do niego spraw poszczególne związki sportowe decydowały samodzielnie.

 

"Część z nich delegowała odpowiedzialność, część nie. Nowe ustalenia ujednoliciłyby ten system" - dodał Rynkowski.

 

W projekcie ustawy znalazła się też precyzyjniejsza definicja dopingu. W tej obowiązującej obecnie brakuje uwzględnienia wykroczenia dopingowego w postaci zabronionej współpracy, które znajduje się w treści obowiązującego Światowego Kodeksu Antydopingowego.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze