Dania - Polska: Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna
Dania - Polska: Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej rozegra swój przedostatni mecz eliminacji mistrzostw Europy 2017. Polki wciąż mają teoretyczne szanse na awans, ale żeby dalej liczyć się w walce o wyjazd muszą wywieźć z Danii 3 punkty. Transmisja meczu Dania-Polska o godzinie 19 na antenie Polsatu Sport.

Podopieczne Wojciech Basiuka na dwa mecze przed końcem eliminacji zajmują 4.miejsce, jednak wciąż mają szanse na awans lub udział w barażach. W czwartek reprezentantki Polski przegrały ze Szwecją 0:4. Dotkliwa porażka skomplikowała ich sytuację i jeśli wciąż chcą się liczyć w walce o Euro muszą dziś w Viborgu pokonać Dunki.

 

Kwietniowe spotkanie obu reprezentacji zakończyło się wynikiem 0:0. W Tychach faworytkami były reprezentantki Danii i juz od pierwszych minut zaczęły przejmować kontrolę na boisku. Polki dały jednak radę odpechnąć ataki Dunek i po 30 minutach gry to one zaczęły częściej stwarzać zagrożenie pod bramką rywalek. Mimo licznych prób kreowanych pod obiema bramkami widzowie nie zobaczyli goli.

 

Aby myśleć o awansie Polki po pierwsze powinny dziś pokonać swoje rywalki, a po drugie wygrać wrzesniowe spotkanie z najsłabszą w naszej grupie Mołdawią. Dodatkowo muszą liczyć na choć jedną porażkę Danii, która mierzyć się będzie z Mołdawią i najlepszą w grupie Szwecją.

 

Na ME 2017 w Holandii pojadą zwycięzcy ośmiu pięciozepsołowych grup eliminacyjnych oraz sześć najlepszych zepsołów z drugich miejsc. Dwie pozostałe drużyny, które zajmą drugie miejsce w swojej grupie zmierzą się ze sobą w barażach.

 

Transmisja meczu Dania-Polska od godziny 19:00 w Polsacie Sport.

 

 

AP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze