FORG1VEN usunięty ze składu Origen

E-sport
FORG1VEN usunięty ze składu Origen

Po zaledwie tygodniu z nową drużyną, jeden z najlepszych ADC w Europie zostaje przeniesiony na ławkę rezerwową. Powodami decyzji drużyny i zawodnika są braki w motywacji oraz - jak przyznaje sam FORG1VEN - strzelanka Overwatch od Blizzarda.

Konstantinos “FORG1VEN” Tzortziou sam przyznaje, że ostatnio grał więcej w Overwatch niż w grę, za granie w którą dostawał pieniądze. Origen poinformowało na swojej stronie internetowej, że w dwóch nadchodzących kolejkach EU LCS Greka zastąpi właściciel zespołu Enrique "xPeke" Cedeño Martínez, który zazwyczaj gra na pozycji mid lanera.

 

Origen podpisało kontrakt z FORG1VENEM mniej niż miesiąc temu. Zawodnik zdołał rozegrać jedynie dwa mecze w nowej drużynie. Poprzednio FORG1VEN grał w H2k Gaming z Jankosem i Vanderem. H2k zakończyło fazę zasadniczą wiosennego splitu LCS na drugim miejscu.

 

To nie pierwszy przypadek, gdy FORG1VEN niespodziewanie żegna się z LCS. W 2015 roku Grecki ADC został zbanowany przez Riot Games i nie mógł grać w Gambit Gaming. Powodem całego zamieszania było toksyczne zachowanie samego zawodnika. FORG1VEN obrażał innych graczy w 70% swoich gier na przestrzeni miesiąca.

 

Origen kończy swoje oświadczenie słowami “powodzenia xPeke”. To tak jakby wysyłali go na wojnę. Na najwyższym poziomie różnica w pozycjach na Summoners Rift jest tak ogromna, że Hiszpan może nie poradzić sobie z “naturalnymi” strzelcami z innych drużyn LCS. Fani xPeke mają nadzieję że będzie inaczej, a fani FORG1VENA mają nadzieję że zawodnik odnajdzie motywacje do gry w League of Legends.

 

Nawet gdy tak będzie, to może być już za poźno dla samego Greka. Odejście po zaledwie jednym tygodniu z drużyną to jego personalny rekord. Dwa kiepskie mecze Origen wystarczyły, by FORG1VEN stracił motywacje do dalszej gry, więc inne organizacje nie będą ryzykować powtórzenia podobnego błędu. Ta decyzja może być równoznaczna z końcem kariery FORG1VENA.

 

Michał Bogacz

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze