Copa America: Siedem goli Brazylii z Haiti!

Piłkarze Brazylii rozbili Haiti 7:1 w drugiej kolejce grupy B w Copa America. Po słabym rozpoczęciu turnieju i remisie z Ekwadorem, tym razem "Canarinhos" nie dali szans niżej notowanym rywalom. Hat-trickiem popisał się Philippe Coutinho. W drugim meczu Ekwador zremisował z Peru 2:2.

W pierwszej kolejce Brazylijczycy dość niespodziewanie bezbramkowo zremisowali z Ekwadorem. Tym razem rywal miał być o wiele słabszy. Haiti, mimo że przegrało jedynie 0:1 z Peru, było na papierze najsłabszą ekipą tej grupy. W starciu z piłkarzami Carlosa Dungi skazywano ich na pożarcie.

Zgodnie z założeniami Brazylia narzuciła swój styl. W ciągu 30 minut dwa razy na listę strzelców wpisał się Coutinho, a w pierwszej połowie gola dołożył jeszcze Renato Augusto. W drugiej części "Canarinhos" dołożyli jeszcze cztery trafienia. Haitańczycy byli w stanie odpowiedzieć tylko raz.

Selekcjoner Haiti wystawił w pierwszej jedenastce Kevina Lafrance'a z Chrobrego Głogów, a na ławce rezerwowych usiadł Donald Guerrier z Wisły Kraków.

Brazylia – Haiti 7:1 (3:0)

Bramki: Coutinho 14, 29, 90, Renato Augusto 35, 86, Gabriel 59, Lucas Lima 67 -  Marcelin 70

Ekwador – Peru 2:2 (1:2)

Bramki: Valencia 39, Bolanos 48 – Cueva 5, Flores 13