Euro 2016: Przygotowania Anglików zakłócone przez błąd UEFA

Piłka nożna
Euro 2016: Przygotowania Anglików zakłócone przez błąd UEFA
fot. PAP

Zaledwie jeden dzień pozostał do otwierającego grupę B meczu pomiędzy Anglią i Rosją. Sztab szkoleniowy "Synów Albionu" jest pełen obaw czy reprezentanci kraju z Wysp Brytyjskich zdołają odpowiednio wypocząć przed tym prestiżowym spotkaniem. Wszystko za sprawą niefortunnie położonego hotelu w którym mieszkają Anglicy. Według brytyjskiego "The Sun" w pobliżu Hotelu mają w przeddzień meczu odbywać się koncerty, które mogą uniemożliwić prawidłowy sen piłkarzom.

Zdaniem brytyjskich dziennikarzy hotel w którym wypoczywają reprezentanci "The Three Lions" jest położony tuż obok wielotysięcznej strefy dla kibiców. Co więcej, na piątkowy wieczór przewidziano kilka dużych koncertów, które mają potrwać do późnych godzin nocnych. W tej sytuacji sztab szkoleniowy jest pełen obaw, czy to nie przeszkodzi ich zawodnikom w odpowiedniej regeneracji przed meczem z Rosją.

 

Anglicy wystąpili osiem razy w mistrzostwach Europy. Najwyżej kończyli turniej na trzecim miejscu, w 1968 i 1996 roku


Rosjanie, jeszcze jako Związek Radziecki wygrali pierwszą edycję Euro (1960 rok), ponadto trzy razy zostawali wicemistrzami Starego Kontynentu.

 

Dotychczas Anglia i Rosja, licząc jeszcze Związek Radziecki, grały ze sobą 14 razy. Sześć zwycięstw odnieśli Anglicy, padły cztery remisy i cztery razy wygrali rywale.

 

Spotkanie odbędzie się 11 czerwca o godzinie 21:00, na stadionie Stade Vélodrome w Marsylii.

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie