WGP: Pewne zwycięstwo Polek z Kenijkami

Reprezentacja Polski pokonała Kenię 3:0 (25:18, 25:10, 25:14) w drugim meczu turnieju drugiej dywizji World Grand Prix, rozgrywanego we Włocławku.

Po piątkowym dramatycznym meczu z Argentyną, który zakończył się dopiero w tie-breaku, mecz z Kenią miał być przyjemnym spacerkiem. Drużyna z Afryki przegrała bowiem do zera w piątek z Portoryko. Zgodnie z przewidywaniami Polki były zdecydowanie lepsze od swoich rywalek.

Pierwszy set przebiegał zdecydowanie pod dyktando podopiecznych Jacka Nawrockiego. Polki wygrały go do 18. W drugim przewaga gospodyń była jeszcze większa. Liczne błędy przeciwniczek oraz dobra postawa Polek, a szczególnie Tamary Kaliszuk, spowodowały zwycięstwo przewagą piętnastu punktów. Trzeci set potwierdził, że obie drużyny dzieli różnica kilku klas. Zakończył się wynikiem 25:14.

We wcześniej rozegranym spotkaniu Portoryko pokonało Argentynę 3:1 (30:28, 22:25, 25:16, 25:22).

Polski - Kenia 3:0 (25:18, 25:10, 25:14)

Polska: Efimienko, Kaliszuk, Wołosz, Hawryła, Smarzek, Mucha, Sawicka (L), oraz Pleśnierowicz i Grajber

Kenia: Wairimu, Makuto, Murambi, Moim, Khadambi, Mukuvilani, Kundu (L), oraz Makuto, Wangeci, Wanja i Atuka

W niedzielę w ostatnich spotkaniach turnieju we Włocławku Argentyna zmierzy się z Kenią, a Polska z Portoryko. Transmisja meczu Polek o 13:30 na żywo w Polsacie Sport.