Copa America: USA i Kolumbia w ćwierćfinale

Reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Kolumbii awansowały do ćwierćfinałów Copa America. Ekipa USA pokonała 1:0 Paragwaj, mimo że dużą część meczu musiała sobie radzić w dziesięciu. Kolumbijczycy, którzy awans zapewnili sobie już w poprzedniej kolejce, przegrali z Kostaryką 2:3.

Gospodarze turnieju rozpoczęli mecz z Paragwajem od prowadzenia po golu Clinta Dempsey’a. Sytuację skomplikował natomiast DeAndre Yedlin, który tuż po przerwie zachował się bardzo nie odpowiedzialnie i w przeciągu dwóch minut otrzymał dwie żółte kartki za dwa niepotrzebne faule. Paragwajczycy mieli kilka dobrych okazji, ale na posterunku zawsze był Brad Guzan. Amerykanie dzięki zwycięstwu wygrali grupę A.

USA – Paragwaj 1:0 (1:0)

Bramki: Dempsey 27’

Dużo więcej bramek padło w drugim spotkaniu.  Kolumbijczycy już wcześniej zapewnili sobie awans do ćwierćfinału. Mecz  zaczął się od mocnego uderzenia Kostarykańczyków, którzy już w 2. minucie za sprawą Alberto Venegasa wyszli na prowadzenie. Nie minęło pięć minut, a Frank Fabra wyrównał. Przed końcem pierwszej połowy ten sam zawodnik stał się antybohaterem i trafił do własnej bramki. Po przerwie podwyższył Celso Borges. Kontaktowego gola dla Kolumbii strzelił Marlos Moreno, ale na wyrównanie nie starczyło już czasu.

Kolumbia – Kostaryka 2:3 (1:2)

Bramki: Fabra 6, Moreno 73 – Venegas 2, Fabra 34-sam, Borges 58.