Polska - Irlandia Północna: Gol Milika! (WIDEO)

Mamy pierwszą bramkę dla Polski na Euro 2016! W 51. minucie spotkania do bramki Irlandii Północnej trafił Arkadiusz Milik. Jest to jego jedenastka bramka w 26. meczu w reprezentacji Polski.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Na jej początku akcję prawym skrzydłem przeprowadził Jakub Błaszczykowski, rozgrywający 80. spotkanie w drużynie narodowej. Piłkę w polu karnym otrzymał Arkadiusz Milik, który tym razem nie zmarnował okazji i pokonał Michaela McGoverna.

Napastnik Ajaksu Amsterdam miał w pierwszej połowie trzy dogodne sytuacje, jednak żadnej z nich nie wykorzystał. Jest to jego pierwszy gol w reprezentacji od 17 listopada 2015 roku, kiedy to pokonał bramkarza reprezentacji Czech.

Jest to czwarty gol Polski w historii mistrzostw Europy. Poprzednią bramkę zdobył Błaszczykowski podczas Euro 2012 w meczu z Rosją (1:1).