Lewandowski: Dopiero teraz zaczną się schody

Piłka nożna
Lewandowski: Dopiero teraz zaczną się schody
fot. PAP

Kapitan reprezentacji Robert Lewandowski powiedział, że nie można przeceniać niedzielnego zwycięstwa z Irlandią Północną (1:0). Podkreślił, że w spotkaniu z Niemcami Polacy powinni poprawić skuteczność.

W niedzielnym meczu w Nicei podopieczni Adama Nawałki pokonali Irlandię Północną 1:0 po bramce Arkadiusza Milika w 51. minucie.- Musimy spokojnie do tego podejść. Już w czwartek gramy z Niemcami i wiadomo kto jest faworytem tego starcia. To zwycięstwo dodało nam pewności siebie, ale nie możemy zapominać, że teraz czeka nas dużo trudniejsze zadanie – powiedział napastnik Bayernu Monachium.

W starciu z Irlandią Północną polska drużyna miała zdecydowaną przewagę, ale nie potrafiła wykorzystać stwarzanych przez siebie sytuacji. - Kontrolowaliśmy przebieg tego spotkania od początku do końca. Jednak wynik 1:0 zawsze jest ryzykowny. Szkoda, że nie strzeliliśmy drugiej bramki, bo mieliśmy ku temu okazje. Dlatego na pewno mamy co poprawić. Z jednej strony jest radość, ale z drugiej musimy koncentrować się już na meczu z Niemcami – podkreślił Lewandowski.

Biało-czerwoni nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji w pierwszej połowie.- Wiedzieliśmy, że cierpliwość i konsekwencja będą kluczem do sukcesu. Zdawaliśmy sobie sprawę, że koncentracja będzie kluczowa. Chcieliśmy grać w swoim stylu niezależnie od wydarzeń na boisku. Szanowaliśmy piłkę, a piłkarze Irlandii Północnej chyba nie mieli już sił, aby nawet spróbować zaatakować. Tutaj zaprocentowało nasze doświadczenie – ocenił.

Mocną stroną polskiej drużyny była gra skrzydłami.- Wiedzieliśmy, że ciężko będzie grać środkiem boiska. Zespół rywali naprawdę dobrze prezentował się w defensywie. Być może tak dobrze nie było w ofensywie, bo ich ataki rozbijaliśmy już na początku. Widać było, że ten zespół potrafi się bronić. Szanujemy ten wynik, ale zdajemy sobie sprawę, że dopiero teraz zaczną się dla nas schody – zaznaczył kapitan biało-czerwonych.

Lewandowski był wczoraj pod wyjątkową opieką rywali, którzy nie pozwalali mu na zbyt wiele. - Mówiłem kolegom, że jak wychodzę na czystą pozycję, to robi się luka w środku pola. Wykorzystaliśmy to przy bramce Arka Milika, ale można było również w innych sytuacjach. Korzyść dla drużyny jest najważniejsza – podsumował Lewandowski.

Mecz z Niemcami Polacy rozegrają w czwartek w podparyskim Saint-Denis (godz. 21.00)

AP, PAP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze