Polska - Niemcy: Kołtoń typuje skład. Zapowiada się powtórka z Frankfurtu!

Piłka nożna
Polska - Niemcy: Kołtoń typuje skład. Zapowiada się powtórka z Frankfurtu!
fot. Cyfrasport

Adam Nawałka doskonale wie jak grają Niemcy. Będą starali się grać piłkę, więc należy zneutralizować środek pola. Dlatego selekcjoner wybierze identyczną taktykę jak miało to miejsce we Frankfurcie. Spodziewam się, że w drugiej linii wystąpią Krychowiak i Mączyński, a jeszcze wyżej Kapustka. Na skrzydłach Milik z Grosickim, bądź z Błaszczykowskim. Na szpicy rzecz jasna Lewandowski - wytypował Roman Kołtoń.

Dziennikarz Polsatu Sport spodziewa się, że Nawałka wybierze identyczną taktykę na mecz z Niemcami jak miało to miejsce we Frankfurcie. Wówczas w środku pola grało trzech zawodników oraz Arek Milik na skrzydle. Z kolei były kapitan reprezentacji Polski Tomasz Wałdoch na łamach niemieckiego „Kickera” stwierdził, że selekcjoner po zwycięskim meczu z Irlandią Północną nie będzie rotował składem. Jedyna zmiana do jakiej dojdzie zdaniem Wałdocha to Kamil Grosicki, który wskoczy za Bartosza Kapustkę.

 

Zdanie Romana Kołtonia różni się nieco od stanowiska byłego kapitana drużyny narodowej oraz Schalke 04 Gelsenkirchen. - Adam Nawałka doskonale wie jak grają Niemcy. Będą starali się grać piłkę, więc należy zneutralizować środek pola. Nasi najbliżsi rywale mają drużynę „dziesiątek”. Zarówno Khedira jak i Kroos potrafią odnaleźć się w ofensywie. Oezil, Draxler i Goezte to typowi ofensywni gracze. Dlatego nasz skład w drugiej linii wyobrażałbym sobie następująco: Krychowiak, przed którym grałbym Mączyński, a jeszcze wyżej Kapustka. Na skrzydłach Milik i Grosicki albo Błaszczykowski. Na szpicy rzecz jasna Lewandowski - typuje redaktor Kołtoń.

 

Rozmowa na temat składu na mecz Polska - Niemcy w załączonym materiale wideo.

Redakcja, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie