Ponad 2 miliony widzów oglądało mecz Hiszpania - Czechy podczas EURO 2016 w Polsacie i Polsacie Sport

Piłka nożna
Ponad 2 miliony widzów oglądało mecz Hiszpania - Czechy podczas EURO 2016 w Polsacie i Polsacie Sport
fot. PAP

Wczorajsze zwycięstwo obrońców tytułu sprzed 4 lat nad naszymi południowymi sąsiadami oglądało średnio w Telewizji Polsat ponad 1,7 miliona widzów, co przełożyło się na 25,7% udziałów w grupie 4+ i 24,16% w grupie 16-49. Stacja była liderem w porze emisji.

Na kanale Polsat Sport, spotkanie Hiszpania – Czechy, cieszyło się również dużym zainteresowaniem. Mecz zakończony wynikiem 1:0 dla drużyny z Półwyspu Iberyjskiego śledziło średnio ponad 300 tysięcy widzów (5,08% w grupie 4+ i 5,34% w grupie 16-49).

 

Dzisiaj swoje mecze rozegrają zespoły z grupy F:

  • 18:00 – Austria – Węgry (Polsat i Polsat Sport)
  • 21:00 – Portugalia – Islandia (Polsat Sport 2 HD)

A już w czwartek, 16 czerwca, długo wyczekiwane przez wszystkich kibiców, drugie spotkanie reprezentacji Polski. Jej przeciwnikiem będą aktualni Mistrzostwie Świata – Niemcy. Bezpośrednią transmisję ze spotkania na Stade de France, będzie można zobaczyć na antenie Telewizji Polsat, w Polsacie Sport oraz w kanale premium Polsacie Sport 2.

 

Zdaniem ekspertów drużyna niemiecka jest jednym z faworytów francuskiego turnieju. Zarówno Polacy jak i Niemcy wygrali swoje pierwsze spotkania. Jednak to zespół Joachima Loewa, dzięki lepszemu stosunkowi bramek, zajmuje pierwszej miejsce w grupie C.

 

Dla drużyny selekcjonera Adama Nawałki to właśnie mecz z reprezentacją naszych zachodnich sąsiadów będzie największym wyzwaniem fazy grupowej UEFA EURO 2016, a po zwycięstwie 1:0 nad Irlandią Północną także meczem o pierwsze miejsce w grupie. Podczas eliminacji do turnieju Polacy mierzyli się z Niemcami dwukrotnie, odnosząc pierwsze historyczne zwycięstwo 2:0 w październiku 2014 roku i ulegając 3:1 we Frankfurcie nad Menem rok później.

 

Polska – Niemcy:

 

18:00 – początek studia w Polsacie Sport

20:00 – początek studia w Telewizji Polsat i Polsacie Sport 2

21:00 – rozpoczęcie na Stade de France

 

Mecz skomentują Mateusz Borek i Tomasz Hajto. Podobnie jak przed meczem z Irlandią Północną kibice zobaczą dwa studia. W Saint – Denis na Stade de France gośćmi Jerzego Mielewskiego będą Roman Kołtoń i Włodzimierz Lubański, z kolei w studiu w Warszawie swoimi opiniami i komentarzami podzielą się z widzami Jacek Gmoch, Antoni Piechniczek, Wojciech Kowalczyk, Michał Listkiewicz, Andrzej Grajewski i Przemysław Iwańczyk. Przedmeczowe analizy taktyczne gry obu reprezentacji przeprowadzi Jacek Magiera. Rozmowy z zawodnikami i selekcjonerem naszej reprezentacji Adamem Nawałką przeprowadzą Marcin Feddek i Marcin Lepa.

 

Również po spotkaniu na kibiców czekać będą szczegółowe analizy, komentarze i gorące opinie ekspertów. W Polsacie Sport i Polsacie Sport 2 zakończą się w magazynie podsumowującym siódmy dzień Mistrzostw Europy - 50 minut po północy, zaś w Polsacie pomeczowe studio potrwa do godziny 00:15.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze