Euro 2016: Czterech rosyjskich kibiców zostanie deportowanych

Piłka nożna
Euro 2016: Czterech rosyjskich kibiców zostanie deportowanych
fot. PAP

Czterech rosyjskich kibiców zostanie deportowanych z Francji za niewłaściwe zachowanie w Lille podczas piłkarskich mistrzostw Europy - zdecydowały lokalne władze. Dwóch z nich brało udział w zamieszkach, pozostałych znaleziono pijanych w samochodzie.

Według informacji policji, w pojeździe znajdowała się broń - drewniane pałki.

 

Rosjanie nie cieszą się najlepszą opinią na trwających mistrzostwach. Przed i w trakcie sobotniego meczu z Anglią w Marsylii wielu kibiców "Sbornej" brało udział w zamieszkach. Zatrzymano 43 osoby, z których w środę zwolniono 11.

 

Rosyjskie MSZ wezwało ambasadora Francji, który został powiadomiony o niedopuszczalnej dyskryminacji obywateli Rosji podczas Euro 2016. W przekazanej nocie napisano, że "dalsze tolerowanie antyrosyjskich nastrojów może popsuć stosunki między Francją i Rosją".

 

Z kolei minister sportu Witalij Mutko jest przekonany, że jego rodacy tylko odpowiadają na zaczepki innych.

 

"Nie mam pewności, że zajścia podobne do tych, jakie miały w sobotę miejsce w Marsylii, nie powtórzą się. Rosyjscy kibice są nieustannie prowokowani" - powiedział.

 

W środę, kiedy "Sborna" przegrała ze Słowacją 1:2 w drugim meczu grupy B, policja zatrzymała trzy kolejne osoby, ale na razie nie podano ich narodowości.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze