Polonia Warszawa awansowała do II ligi!

Polonia Warszawa, która w 2013 roku została zdegradowana do IV ligi (problemy finansowe), w środę awansowała do II ligi. "Czarne Koszule" pokonały w barażach mistrzów III-ligowej grupy dolnośląsko-lubuskiej - Górnik Wałbrzych. W sobotę w Wałbrzychu padł remis 1:1, w środę Polonia przy Konwiktorskiej wygrała już 1:0.

"Duma Stolicy" objęła prowadzenie już 12. w minucie. Kapitalnym dośrodkowaniem z rzutu wolnego popisał się Mariusz Marczak, piłkę przyjął Daniel Choroś, odwrócił się i zupełnie nieatakowany pokonał Kamila Jarosińskiego.

Więcej bramek w tym meczu nie padło, ale przez większą jego część na boisku i tak rządziła Polonia. Jeszcze przed przerwą swoje okazje mieli Krystian Pieczara i Piotr Kosiorowski. W drugiej połowie goście co prawda kilka razy zaatakowali, ale będący w znakomitej formie bramkarz Mateusz Tobjasz spokojnie wybronił strzały Marcina Orłowskiego i Grzegorza Michalaka.

Rezultat 2:1 w dwumeczu zapewnił Polonii awans do II ligi. Na przestrzeni trzech lat "Czarne Koszule" przeszkoczyły dwa poziomy rozgrywek! Jerzy Engel chyba jednak nie kłamał mówiąc, że w pięć lat przy Konwiktorskiej znów zagości Ekstraklasa...

Polonia Warszawa - Górnik Wałbrzych 1:0 (1:0)
Bramka: Choroś 12. Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

POLONIA: Mateusz Tobjasz - Marcin Bochenek, Daniel Choroś, Piotr Augustyniak, Grzegorz Wojdyga, Bartosz Wiśniewski (54 Marcin Kluska), Piotr Kosiorowski, Donatas Nakrosius, Mariusz Marczak, Michał Zapaśnik (90 Przemysław Szabat), Krystian Pieczara (85 Michał Strasz).

GÓRNIK: Kamil Jarosiński - Jan Rytko, Dariusz Michalak, Bartosz Tyktor, Sebastian Surmaj (84 Mateusz Krzymiński), Dominik Radziemski, Michał Oświęcimka, Mateusz Krawiec (46 Grzegorz Michalak), Marcin Orłowski, Mateusz Sawicki, Damian Migalski (72 Dominik Woźniak).

Żółte kartki: Marczak, Nakrosius, Kluska, Tobjasz - Sawicki, Michalak, Oświęcimka, Michalak, Woźniak.