Polska - Niemcy. Dawidziuk: Fabiański jest bliżej zastąpienia Szczęsnego

Piłka nożna
Polska - Niemcy. Dawidziuk: Fabiański jest bliżej zastąpienia Szczęsnego
fot. PAP

Andrzej Dawidziuk, były trener bramkarzy reprezentacji Polski, uważa, że to Łukasz Fabiański jest bliżej zastąpienia Wojciecha Szczęsnego w czwartkowym meczu z Niemcami. Golkiper AS Romy doznał kontuzji, która na razie wyklucza go z gry.

Na środowej konferencji prasowej selekcjoner Adam Nawałka wykluczył udział Szczęsnego w najbliższym spotkaniu z Niemcami. Piłkarz ma krwiaka w mięśniu czworogłowym uda, którego nabawił się podczas pojedynku z Irlandią Północną. Według Dawidziuka to Fabiański powinien pojawić się między słupkami w czwartkowym meczu.

 

"Wszystko wskazuje na to, że bliżej bramki jest Łukasz. To on był numerem jeden podczas eliminacji mistrzostw Europy, bronił regularnie, co ważne w swoim klubie wyglądał też bardzo dobrze. Stracił miejsce na rzecz Wojtka, ale ta rywalizacja między nimi trwała do ostatnich chwil przed pierwszym spotkaniem. Dlatego naturalną koleją rzeczy jest, że to Łukasz powinien zagrać" - powiedział PAP Dawidziuk.

 

Jak dodał, o wyborze Nawałki pomiędzy Fabiańskim a Arturem Borucem mogą zadecydował detale.

 

"Są rzeczy, o których my nie musimy wiedzieć. Dlatego będąc z boku reprezentacji trudno jednoznacznie wytypować" - zaznaczył.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie