Polska - Niemcy: Kicker straszy Milikiem! "Usunął Lewandowskiego w cień"

Piłka nożna
Polska - Niemcy: Kicker straszy Milikiem! "Usunął Lewandowskiego w cień"
fot. PAP

Niemcy doskonale znają klasę Roberta Lewandowskiego, ale przed czwartkowym meczem z Polską obawiają się innego zagrożenia z naszej strony. Chodzi o Arkadiusza Milika, który według dziennikarzy "Kickera" odsunął napastnika Bayernu w cień w spotkaniu z Irlandią Północną. I przytaczają historię naszego wielkiego talentu.

Zdania co do oceny występu Arkadiusza Milika w meczu z Irlandią Północną były mocno podzielone. Jedni byli zadowoleni z faktu, że nasz napastnik stwarzał sobie liczne sytuacje do zdobycia bramki, a drudzy wypominali mu brak skuteczności. Fakty są jednak takie, że to właśnie gracz Ajaxu zapewnił nam historyczny triumf. Doceniają to również dziennikarze Kickera.

- Mecz Polski z Irlandią Północną był rzeczywistym obrazem umiejętności Milika. Potrzebował on tylko trzech prób, by umieścić piłkę w siatce. Strzelec jedynego gola dla Polski był jednym z najlepszych na boisku, dochodził regularnie do sytuacji strzeleckich. Usunął Lewandowskiego w cień - napisała najbardziej poczytna niemiecka gazeta sportowa.

Niemcy podkreślają również fakt, że przed Euro 2016 mówiło się głównie o Lewandowskim. To pomogło Milikowi spokojnie przygotować się do turnieju. Zwracają również uwagę, że transfer Polaka do Niemiec nastąpił zbyt wcześnie. - 75 występów, 47 goli i 21 asyst - to dorobek Milika z Ajaxu pokazujący, że potrzebuje on mniej niż dwóch meczów, by zdobyć bramkę. Polak znalazł szczęście w Amsterdamie, szkoda, że nie udało się wcześniej u nas - piszą.

Ciekawe, jaką odpowiedź Milik da Niemcom w dzisiejszym meczu...

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze