Czesi wrócili z zaświatów w spotkaniu z Chorwacją! Remis daje im wciąż nadzieję

Czesi w ostatnich minutach wywalczyli punkt w rywalizacji z Chorwacją. Zespół z Bałkanów od początku zdominował rywala i skrupulatnie wykorzystał ich błędy. Jednak Czechom udało się odwrócic losy tego spotkania. Remis 2:2 dała im bramka w doliczonym czasie gry autorstwa Necida.

Względem ostatniego meczu z Hiszpanią Pavel Vrba zdecydował się na dwie zmiany w składzie. W miejsce bezradnego w pojedynkach z Pique i Ramosem Necida oddelegował króla strzelców ligi czeskiej Davida Lafatę. Ta roszada na niewiele się przydała. Od początku Czesi grali bardzo nerwowo i nie potrafili przenieść się pod pole karne rywala. Chorwaci częściej utrzymywali się przy piłce i cierpliwie kreowali swoje akcje. Jednak podobnie jak z Hiszpanami Czesi zamurowali swoją bramkę. Dopiero w 37. minucie Chorwaci przystemplowali swoją przewagę. W środku pola piłkę stracił Jaroslav Plasil, a jego błąd wykorzystał Ivan Perisić, który bez problemów pokonał Petra Cecha.

Czesi byli bezradni. W pierwszej części spotkania wygrali tylko 33% wszystkich pojedynków. Próbowali po przerwie zmienić obraz gry, ale już po kilku minutach Chorwaci przejęli inicjatywę. W 59. minucie nasi sąsiedzi popełnili błąd przy wyprowadzeniu piłki. Hubnik podał prosto pod nogi Marcelo Brozovicia. Zawodnik Interu Mediolan prostopadłym podaniem obsłużył Ivana Rakiticia, a ten wygrał pojedynek z Cechem.

Kiedy wydawało się, że Chorwaci mają to spotkanie pod kontrolą w 75. minucie Skoda zdobył kontaktową bramkę i dał nadzieję Czechom na końcówkę spotkania. W 86. minucie skandalicznie zachowali się Chorwaccy kibice siedzący za bramką Cecha. Rzucili oni kilka rac na murawę, a sędzia był zmuszony przerwać spotkanie. Kibiców swojej druzyny starał się uspokoić kapitan Darijo Srna. W 93. minucie we własnym polu karnym nieodpowiedzialnie zachował się Domagoj Vida i zagrał ręką. Jedenastkę pewnie na gola zamienił Tomas Necid, dając swojej drużynie sensacyjny remis. W ostatnich minutach Czesi mieli szansę na objęcie prowadzenia, ale wynik już się nie zmienił.

Wywalczony remis utrzymał Czechó w grze o awans, zaś Chorwaci jeszcze nie moga być pewni 1/8 finału.

Czechy - Chorwacja 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Ivan Perisic (37), 0:2 Ivan Rakitic (59), 1:2 Milan Skoda (76-głową), 2:2 Tomas Necid (90+4-karny).

Żółte kartki: Czechy: Tomas Sivok. Chorwacja: Milan Badelj, Marcelo Brozovic, Domagoj Vida.

Sędzia: Mark Clattenburg (Anglia).

Czechy: Petr Cech - Pavel Kaderabek, Roman Hubnik, Tomas Sivok, David Limbersky - Tomas Rosicky, Jiri Skalak (67. Josef Sural), Jaroslav Plasil (86. Tomas Necid), Ladislav Krejci, Vladimir Darida - David Lafata (67. Milan Skoda).

Chorwacja: Danijel Subasic - Darijo Srna, Vedran Corluka, Domagoj Vida, Ivan Strinic (90+8. Sime Vrsaljko) - Marcelo Brozovic, Milan Badelj, Ivan Rakitic (90+7. Gordon Schildenfeld), Luka Modric (62. Mateo Kovacic), Ivan Perisic - Mario Mandzukic.