Liga Europejska: Polskie siatkarki przegrały z Białorusią

Białoruś pokonała Polskę 3:1 (25:23, 25:22, 22:25, 25:18) w meczu grupy A Ligi Europejskiej kobiet. W piątek biało-czerwone przegrały z Albanią 2:3. W niedzielę z kolei zmierzą się ze Słowacją.

Pierwsza partia spotkania była wyrówana. Do pierwszej przerwy technicznej to Białoruś dyktowała warunki gry. Następnie inicjatywę przejęły Polki, które prowadziły (19:16). Wiele wskazywało na to, że polski zespół wygra premierową odsłonę meczu. Nic bardziej mylnego. Białoruś doprowadziła do remisu, a następnie wygrała tę część meczu do 23.

Białoruś w kolejnym secie kontynuowała swoją dobrą grę. Do drugiej przerwy technicznej w pełni kontrolowała grę (19:16).  Po krótkiej pauzie wydawało się, że biało-czerwone tym razem przechylą szalę zwycięstwa na swoją korzyść (19:19). Tak się jednak nie stało. Ostatnie słowo należało do Białorusinek, które wygrały do 22.

Po dwóch przegranych setach polski zespół zaczął znacznie lepiej grać. Polki przede wszystkim dużo skuteczniej atakowały, dzięki czemu objęły prowadzeni (15:11) i (18:12). Co prawda w końcówce zespół z Białorusi starał się odrobić straty, ale tym razem ostatnie słowo należało do biało-czerownych (25:22).

Set numer cztery od początku toczył się pod dyktando reprezentacji Białorusi, która ani przez moment nie pozwoliła Polkom odrobić strat. Białoruś pewnie zwyciężyła w tej partii do 18 i całym meczu 3:1.