Aviva Womens Tour: Jasińska na dwunastym miejscu

Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) zajęła 12. miejsce w zakończonym w niedzielę w Kettering w środkowej Anglii silnie obsadzonym wyścigu kolarskim Aviva Womens Tour. Triumfowała mistrzyni świata reprezentantka gospodarzy Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans).

Ostatni, piąty etap wygrała po finiszu z peletonu Finka Lotta Lepistoe (Cervelo), a piąta była Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana).

W klasyfikacji generalnej Armitstead wyprzedziła o 11 sekund reprezentantkę RPA Ashleigh Moolman (Cervelo) oraz o 13 Włoszkę Elisę Longo Borghini (Wiggle High5). Tuż za podium, ze stratą 18 sekund, uplasowała się utytułowana Holenderka Marianne Vos (Rabobank Liv).

Jasińska straciła do zwyciężczyni 53 sekundy. Bujak ukończyła wyścig na 24. pozycji (strata 4.20), a jej koleżanka klubowa Anna Plichta - na 38. (8.31).