Giro del Trentino: Zwycięstwo Niewiadomej

Katarzyna Niewiadoma zwyciężyła w trzyetapowym wyścigu kolarskim Giro del Trentino w północnych Włoszech. Koszulkę liderki wywalczyła w sobotę po samotnej ucieczce, a w niedzielę powiększyła przewagę nad rywalkami.

Przed południem zawodniczki ścigały się w jeździe drużynowej na czas na dystansie 11,5 km wokół miejscowości Cavedine. Holenderska drużyna Niewiadomej - Rabobank Liv najlepiej wypadła w tej próbie, wyprzedzając o cztery sekundy belgijski Lotto Soudal oraz o 24 włoski zespół Top Girls Fassa Bortolo.

Ostatni, krótki etap (69,8 km), również wokół Cavedine, wygrała koleżanka klubowa Niewiadomej - Holenderka Thalita De Jong.

W klasyfikacji generalnej Polka wyprzedziła Niemkę Claudię Lichtenberg (Lotto Soudal) oraz Włoszkę Sorayę Paladin (Top Girls Fassa Bortolo).